هر چند کفش پاشنه بلند پارچه شلوار سبک زندگی

هر چند: کفش پاشنه بلند پارچه شلوار سبک زندگی مد و لباس اصول و نحوه ی پوشش

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی واکنش‌ها بازارساز عوض کردن کرد

روز چهارشنبه، واکنش‌ها بازارساز در زمینه عرضه ارز شکل جدیدی به خود گرفت. به گفته فعالان، دیروز صرافی های منتخب بازارساز پیش از ساعت ۱۱ ظهر قیمت دلار را اعلام ک

واکنش‌ها بازارساز عوض کردن کرد

واکنش‌ها بازارساز عوض کردن کرد

عبارات مهم : بازار

روز چهارشنبه، واکنش‌ها بازارساز در زمینه عرضه ارز شکل جدیدی به خود گرفت. به گفته فعالان، دیروز صرافی های منتخب بازارساز پیش از ساعت ۱۱ ظهر قیمت دلار را اعلام کردند؛ این در حالی بود که روز سه شنبه تا ساعت یک بعد از ظهر هیچ قیمتی در کانال های اطلاع رسانی این صرافی ها قرار نگرفته بود. بعضی فعالان، علت عوض کردن رفتاربازارساز را به میزان تقاضا نسبت دادند.

به گفته آنها روز سه شنبه تقاضای زیادی در بازار حضور نداشت که نیاز خاصی به عرضه وجود داشته باشد، ولی روز چهارشنبه میل افزایشی بیشتری در بازار میان معامله گران وجود داشت و همین عنوان باعث شد که بازارساز از همان شروع روز آمادگی خود جهت عرضه ارز را اعلام کند. با این حال، زیاد کردن خرید دلار در روز پنجم هفته به اندازه ای بود که در مقطعی حتی قیمت دلار را تا ۴ هزار و ۱۹۸ تومان اوج برد، هر چند که در نهایت این ارز ساعت ۳ بعدازظهر با قیمت ۴ هزار و ۱۹۵ تومان به کار خود آخر داد.

واکنش‌ها بازارساز عوض کردن کرد

این قیمت که ۱۳ تومان بالاتر از روز سه شنبه بود، منجر به ثبت بیشترین قیمت دلار طی ۱۳ روز گذشته شد. به گفته فعالان، رشد قیمت حواله درهم و تحرکات معامله گران فردایی از دیگر عواملی بودند که در کنار رشد تقاضای نقدی به زیاد کردن دلار کمک کردند. روز گذشته قیمت حواله درهم تا هزار و ۱۵۴ تومان اوج رفت و قیمت دلار در معاملات فردایی نیز از محدوده ۴ هزار و ۱۹۰ تومان عبور کرد. بعضی معامله گران حتی خبر دادند که قیمت دلار بعد از ساعت ۳ بعدازظهر در معاملات غیررسمی نقدی از مرز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی نیز عبور کرد. روز گذشته در مرکز مبادلات ارزی نیز قیمت رسمی دلار رشد و از محدوده ۳ هزار و ۶۰۰ تومان عبور کرد. روز چهارشنبه دلار مبادله ای ۴۱ ریال زیاد کردن را به ثبت رساند و روی قیمت ۳ هزار و ۶۰۳ تومان و ۹ ریال قرار گرفت.

همسو با رشد بهای دلار، سکه تمام بهار آزادی نیز رکورد تازه ای را به ثبت رساند. دیروز، فلز گرانبهای داخلی ۹ هزار تومان زیاد کردن را به ثبت رساند و به قیمت یک میلیون و ۴۱۰ هزار تومان رسید. سکه روز سه شنبه نیز با زیاد کردن ۵ هزار تومانی مرز یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی را شکسته بود. به گفته فعالان، در کنار زیاد کردن دلار، افزایش اونس به محدوده هزار و ۲۸۰ دلار نیز سهم عمده ای در زیاد کردن سکه داشت.

روز چهارشنبه، واکنش‌ها بازارساز در زمینه عرضه ارز شکل جدیدی به خود گرفت. به گفته فعالان، دیروز صرافی های منتخب بازارساز پیش از ساعت ۱۱ ظهر قیمت دلار را اعلام ک

سکه دیروز به بالاترین سطح قیمتی از ۲۳ آذر رسید. فلز گرانبهای داخلی در حالی این رکورد را ثبت کرد که حراج آن در بانک کارگشایی ادامه یافت. با این حال، در این حراج نیز بازیگران بازار با قیمت هایی نزدیک به قیمت بازار اقدام به خرید سکه کردند. حتی در یک مورد یک نفر با قیمت یک میلیون و ۴۱۷ هزار تومان اقدام به خرید کرد که از قیمت بازار نیز بالاتر بود. این پیشنهاد خرید حتی تعجب مسوولان حراج را نیز به دنبال داشت. روز افزایشی بازارهای داخلی در حالی به آخر رسید که بازارهای جهانی زیاد تحت تاثیر تعطیلات کریسمس قرار داشت.

اثر کریسمس بر بازارها

شاخص دلار روز سه شنبه بدون تغییر، روی خط ممتد حرکت کرد و نسبت به سبد شش گانه ارزهای مرسوم دنیا تنها ۰۵/ ۰ درصد افت کرد. شاخص دلار در آخر روز سه شنبه در عدد ۳/ ۹۳ ثبت شده است بود و فعالیت خود را در روز چهارشنبه با همین عدد شروع کرد. دیروز بازار ارز مانند سایر روزهای این هفته، بسیار خلوت بود؛ ولی معاملات کم حجم دیروز تفاوت خاصی با روزهای گذشته داشت. شاخص دلار سه شنبه را خطی سپری کرده بود و اونس طلا نیز در اکثر ساعات بازار آن روز روی خط ممتد ریزی نوسان می کرد. با این حال روز چهارشنبه معاملات کم حجم بازار ارز به تصویر سه شنبه، نوسان های پردامنه ای ثبت می کرد.

واکنش‌ها بازارساز عوض کردن کرد

جفت ارزهای مرسوم که یک طرف کسر آنها دلار بود نیز پرنوسان ظاهر شدند. به طور کلی، خلوت شدن صفوف معامله گران فعال در بازارها، دو حالت متفاوت در بازارها ایجاد می کند. در حالت اول که روند روز سه شنبه به آن شباهت دارد، عدم عوض کردن نسبت عرضه و تقاضا، بازار را «خطی» می کند؛ یعنی روند قیمتی نزدیک به یک محور افقی محدود حرکت می کند. در حالت دیگر که دیروز بر بازارها حاکم شده است بود، سطح عرضه و تقاضا همخوانی ندارد و سفته بازان تکانه های موقتی در بازار تولید می کنند؛ بنابراین نوسان های صعودی و نزولی به صورت پیاپی ثبت می شوند. حالت دوم جهت فلز زرد از سه شنبه شب شروع شده است بود و قیمت هر اونس از این فلز گرانبها را به دنبال روند خطی شاخص دلار، به ۱۲۸۲ دلار رساند.

طلا چهارشنبه در قیمت ۱۲۸۲ دلار به ازای هر اونس باز شد و همانطور که سه شنبه شب از عقب نشینی دلار و سایر ارزها سود برده بود، بازهم تقویت شد. این تقویت تا جایی ادامه پیدا کرد که فلز زرد تا عصر دیروز به خط مقاومتی جدیدی برخورد کرد. این خط که در قیمت ۱۲۸۸ دلاری فعال شده است بود، اونس فلز گرانبها را موقتا از پیشروی بازداشت. طلا از ساعت ۱۲ ظهر روز گذشته تا ساعت ۳ بعد از ظهر، در محدوده ۱۲۸۶ دلار جهت هر اونس نوسان کرد.

روز چهارشنبه، واکنش‌ها بازارساز در زمینه عرضه ارز شکل جدیدی به خود گرفت. به گفته فعالان، دیروز صرافی های منتخب بازارساز پیش از ساعت ۱۱ ظهر قیمت دلار را اعلام ک

برخی از کارشناسان، خاموشی دلار را به عبور طلا از مرز مقاومتی منتهی دانسته بودند؛ ولی نخستین حرکت فلز زرد جهت عبور از این خط، با شکست آخر پذیرفت و قیمت اونس تا ساعت ۸ دیشب به ۱۲۸۵ دلار بازگشت کرد. بعید نیست که اونس طلا افزایش دوم خود را پایه ریزی کرده باشد و حتی ممکن است از مرز مقاومتی عبور کند.

بازار نفت خام در ساعات نهایی بازار روز سه شنبه رکورد جدیدی از خود به جا گذاشت. نفت خام WTI بعد از ۲ سال و نیم سقف ۶۰ دلاری را شکست و بالاتر از این قیمت در بازار آتی معامله شد. بازار ارزهای رمزنهاد نیز بعد از سپری کردن سختى ها و آسانى ها های شدید در روزهای اخیر، دیروز روند منطقی تری داشت. بیت کوین تا عصر دیروز نزدیک به ۱۶ هزار دلار معامله شد؛ ولی به نظر می رسید که این ارز دیجیتالی مجددا وارد دوره فروش شده است هست. هرچند زیاد کردن موقعیت فروش به اندازه روزهای پیشین بود؛ با این حال افت قیمت ۱۰۰۰ دلاری را بسیار محتمل کرده بود. بعد از این افت احتمالی، حجم خریداران زیاد کردن می یابد و قیمت بیت کوین باز هم قادر به رشد خواهد بود.

واکنش‌ها بازارساز عوض کردن کرد

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | نوسان | روز گذشته | روز چهارشنبه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz