هر چند کفش پاشنه بلند پارچه شلوار سبک زندگی

هر چند: کفش پاشنه بلند پارچه شلوار سبک زندگی مد و لباس اصول و نحوه ی پوشش

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری گفت و گو با «پرویز فلاحی پور» راجع به نقش‌اش در شهرزاد

گفته های پرویز فلاحی پور از سایه روشن های نقش نصرت در سریال «شهرزاد». او روایتی جالب از ممنوع الکاری و علت نافرجام ماندن همکاری هایش با حسن فتحی بیان کرد و علت

گفت و گو با «پرویز فلاحی پور» راجع به نقش‌اش در شهرزاد

گفت و گو با «پرویز فلاحی پور» راجع به نقش اش در شهرزاد

عبارات مهم : سریال

گفته های پرویز فلاحی پور از سایه روشن های نقش نصرت در سریال «شهرزاد». او روایتی جالب از ممنوع الکاری و علت نافرجام ماندن همکاری هایش با حسن فتحی بیان کرد و علت این اتفاق را اسماعیل عفیفه دانست.

به گزارش روزنامه هفت صبح، گفته های پرویز فلاحی پور از سایه روشن های نقش نصرت در سریال «شهرزاد». او روایتی جالب از ممنوع الکاری و علت نافرجام ماندن همکاری هایش با حسن فتحی بیان کرد و علت این اتفاق را اسماعیل عفیفه دانست.

در فصل اول سریال «شهرزاد» ابوالفضل پورعرب تصویر چندگانه از حشمت به نمایش گذاشت؛ در عین وفاداری مطلق به بزرگ آقا هوای قباد را هم داشت و با ایما و اشاره به بیننده حالی می کرد با او نسبتی دارد. پورعرب رفت و پرویز فلاحی پور جایش را گرفت؛ در نقش نصرت برادر حشمت.

گفت و گو با «پرویز فلاحی پور» راجع به نقش‌اش در شهرزاد

این بازیگر هم تصویر کلی یار وفادار بزرگ آقا را به باورمان نشاند ولی در قسمت آخر و حالا در سری تازه رویی دیگر از شخصیت ارائه کرده تا جایی که گاهی گمان می شود فلاحی پور نخ تسبیح نقش را از دست داده. خودش در این گفت و گو توضیح می دهد ماجرا چیست. حرف های جالب دیگری هم راجع به ممنوع الکاری و علت نافرجام ماندن چند همکاری اش با حسن فتحی بیان کرده. انگشت اتهام او به سمت اسماعیل عفیفه، تهیه کننده باسابقه تلویزیون است.

گفته های پرویز فلاحی پور از سایه روشن های نقش نصرت در سریال «شهرزاد». او روایتی جالب از ممنوع الکاری و علت نافرجام ماندن همکاری هایش با حسن فتحی بیان کرد و علت

در جایی راجع به دو سال ممنوع الکاری خود از سال 89 تا 91 صحبت کرده بودید. داستان از چه قرار بود؟ آیا چنین اتفاقی افتاد؟

واقعیتش این است که این اتفاق به صورت رسمی نیفتاده بود و خودم و دوستان که پیگیر این عنوان شدیم، اسمم به عنوان ممنوع الکار در جایی نوشته نشده بود. منتها در آن دو سال هر بار پای کارکردن من به میان می آمد اجازه کار پیدا نمی کردم. منشا این ماجرا به سریال «دلنوازان» و شبهه هایی که در آن کار به وجود آمد بر می گردد.

معمولا هم در پرسشها اینچنینی نه شما می توانید حرف تان را ثابت کنید نه طرف های برابر و آخر هم مشخص نمی شود که مقصر چه کسی بوده هست. به هرحال مسئله از این قرار بود که در آن سریال بین ماه ئ تهیه کننده اختلاف به وجود آمد و بعد از آن جریان، نزدیک به دو سال تا پای قرارداد جهت کارهای متفاوت می رفتم ولی شکل نمی گرفت. ولی الان دیگر نمی خواهم به آن بپردازم چون گذشته و من هم گذشتم ولی چون اسمم در هیچ لیستی نیامده بود، شاید بشود آن را ممنوع الکاری پنهان نامید.

گفت و گو با «پرویز فلاحی پور» راجع به نقش‌اش در شهرزاد

و طبعا پیشنهادهای زیادی را هم از دست دادید.

بله. امیدوارم این اتفاق جهت هیچ هنرمندی نیفتد چون در آن دو سال خیلی از لحاظ مالی و جایگاهی که در آن بودم متضرر شدم.

بعد از این ماجراها به سریال «شهرزاد رسیدید. با توجه به حاشیه هایی که به علت رفتن ابوالفضل پورعرب پیش آمد انگار به نوعی حضور شما یکی از پیامدهای رفتن او بود.

گفته های پرویز فلاحی پور از سایه روشن های نقش نصرت در سریال «شهرزاد». او روایتی جالب از ممنوع الکاری و علت نافرجام ماندن همکاری هایش با حسن فتحی بیان کرد و علت

در ابتدا زمانی که فیلمنامه شهرزاد نوشته شد، نقش حشمت را به من پیشنهاد دادند، ولی هنگامی که در پای میز مذاکره با آقای عفیفه مجری طرح سریال صحبت کردیم، مبلغی که پیشنهاد کردند خیلی با انتظار من فاصله داشت و از همکار صرفنظر کردم. تیم سازندگان هم ابوالفضل پورعرب را جهت نقش حشمت پیشنهاد دادند ولی بعد از مدتی در درون تیم عوامل سریال «شهرزاد» از لحاظ تهیه کنندگی و تیم مدیریتی عوض کردن و تحولاتی به وجود آمد. در آن وقت دوباره من به سریال پیوستم و قرار شد در نقض نصرت برادر حشمت بازی کنم.

از نیمه راه وارد شدن به سریال جهت خودتان چالش به وجود نیاورد؟

بله این چالش جهت هر بازیگری که بخواهد از نیمه راه به یک کار بپیوندد اتفاق می افتاد چون وقت کمی داشتم تا خودم را به نصرت نزدیک کنم ولی شانسی که داشتم این بود که در ابتدای کار فیلمنامه را خوانده بودم و با کار آشنایی داشتم. به هر حال تمام تلاشم را به کار بستم تا به کمک آقای فتحی خودم را برسانم.

گفت و گو با «پرویز فلاحی پور» راجع به نقش‌اش در شهرزاد

ورود شخصیت نصرت به سریال «شهرزاد» بسیار رازآلود بود ولی در انتهای فاصل اول زیاد گره های شخصیتی او باز می شود. ابتدای فصل دوم هم به نوعی تلاش شده است بود شخصیت نصرت مرموز باشد و مدام واقعیت را از قباد پنهان کند ولی این روند دیگر مانند فصل قبل موفق نیست.

اینکه بیننده به شخصیت نصرت شک کند بد نیست و یکی از تکنیک هاست که بیننده بین دانستن و ندانستن باقی بماند ولی به هر حال می دانم که یک عمدی وجود داشته که نصرت در ابتدا شخصیت رازآلودی باشد و بعد مشخص شود کیست و باز در ادامه دچار پیچش شود.

در فصل اول رابطه بین حشمت (ابوالفضل پورعرب) و قباد خیلی صمیمی تر بود و انگار تعریف و مبنای درست تری داشت ولی بعد از گذشتن قسمت های زیاد با حضور نصرت، هنوز رابطه قباد و او خیلی نزدیک نیست و انگار علاوه بر مخاطب، خود قباد هم حضور نصرت را به جای حشمت نپذیرفته.

این عدم پذیرش قباد طبیعی هست. جهت هر انسانی چنین شرایطی پیش بیاید و کسی پیدا شود و بگوید من پدر واقعی تو هستم، تلاش می کند با او فاصله بگیرد و مدام بین باور و عدم باور دست و پا می زند.

از خرده داستان های وابسته به شخصیت نصرت، حضور شربت و رابطه آنها با هم هست. این کاراکتر در ابتدا به منزل بزرگ آقا پناه می آورد، ولی در مدت کمی رابطه عمیق عشقی بین نصرت و شربت به وجود می آید. از طرفی هنگامی که نصرت او را از منزل خارج می کند عملا دیگر دلیلی جهت پرداختن به این رابطه وجود ندارد. خودتان در وقت خواندن فیلمنامه با لق بودن این رابطه مشکلی نداشتید؟

در قسمت های آینده خواهید دید که این ارتباط چطور ادامه پیدا می کند و نصرت شربت را جهت ادامه زندگی به کجا برده. راجع به عمق رابطه و علاقه بین این دو نفر هم باید بگویم، به هر حال با توجه به گذشته و حوادثی که جهت هر دو این شخصیت ها پیش آمده و نیازهای هر انسان، شکل گیری این علاقه دور از ذهن نبود.

برگردیم به گذشته، شما با سریال «شب دهم» حسن فتحی به صورت ای آشنا شده است در میان مردم تبدیل شدید. آیا بعد از آن دیگر در کارهای محبوب و پربیننده این کارگردان مثل «مدار صفر درجه»، «میوه ممنوعه»، «در مسیر زاینده رود» و… با او همکاری نداشتید؟

آقای فتحی جهت کارهای ارزش از من دعوت کرده اند حتی در وقت پیش تولید سریال های «مدار صفر درجه» و «در مسیر زاینده رود» هم به من پیشنهاد کار دادند. نقشی که قرار بود در «مدار صفر درجه» بازی کنم به خاطر ندارم ولی راجع به سریال «در مسیر زاینده رود» حتی علیرضا نادری نویسنده، نقش حاج بهزاد را براساس شاخصه های من نوشته بود ولی دقیقا مانند فصل اول شهرزاد، اسماعیل عفیفه که آن وقت تهیه کننده بود باعث شد که سوءتفاهم پیش بیاید و به توافق نرسیدیم. شاید آن نق قسمت مهدی سلطانی بود. او حتی با آن نقش به شهرت رسید.

انگار پرسشها تان با تهیه کننده ها هر لحظه مانعی جهت پذیرفتن خیلی از نقش ها شده است است؟

البته از این سوءتفاهم ها میان تهیه کننده و بازیگر پیش می آید که در نتیجه عدم آشنایی متقابل، تفاوت شخصیت ها و… هست. گاهی هم اصلا تهیه کننده بازیگر را نمی خواهد. می گویند: «طرف می خواسته مادرش را بفروشد، از او می پرسند چطوری؟ می گوید مبلغی می گویم که کسی نخرد.» این دقیقا حکایت بعضی از تهیه کننده هاست که هنگامی که بازیگری را نمی خواهند مبلغی را پیشنهاد می دهند که بازیگر بگوید نه.

یاور «شب دهم» شخصیت محبوبی بود ولی بعد از آن تجربه بازی در نقش لوطی مسلک نداشتند. حتی به سمت بازی در سریال های طنز «مرد هزار چهره» و «اگر بابام زنده بود» رفتید. تجربه موفق بازی در نقش یاور را نمی خواستید تکرار کنید؟

نمی خواستم خودم را تکرار کنم. با اینکه بعد از «شب دهم» سریال «نسیم رویاها» را بازی کردم که شخصیتی شبیه به یاور داشت و از همان طبقه اجتماعی می آمد، ولی هر لحظه می خواستم مردم با یک نقش نو رو به رو بشوند ولی قبول دارم که گاهی بازیگرهایی که سال ها یک نقش را تکرار می کنند هم موفق هستند و بیننده هم آن را می پذیرد.

واژه های کلیدی: سریال | ممنوع | تهیه کننده | میوه ممنوعه | فصل اول شهرزاد | ابوالفضل پورعرب | اخبار فرهنگی و هنری

گفت و گو با «پرویز فلاحی پور» راجع به نقش‌اش در شهرزاد

گفت و گو با «پرویز فلاحی پور» راجع به نقش‌اش در شهرزاد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz