هر چند کفش پاشنه بلند پارچه شلوار سبک زندگی

هر چند: کفش پاشنه بلند پارچه شلوار سبک زندگی مد و لباس اصول و نحوه ی پوشش

گت بلاگز اخبار پزشکی دارو به هیچ‌وجه گران نخواهد شد

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد که به جز تغییرات دوره‌ای هر سال، در امسال تغییری در قیمت داروها نخواهیم داشت.

دارو به هیچ‌وجه گران نخواهد شد

دارو به هیچ وجه گران نخواهد شد

عبارات مهم : پزشکی

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد که به جز تغییرات دوره ای هر سال، در امسال تغییری در قیمت داروها نخواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، ایرج حریرچی در یک برنامه رادیویی، راجع به تاثیر نوسانات ارزی بر قیمت دارو، اظهار کرد: باتدابیری که دولت اندیشیده هست، به جز تغییرات معمولی که در هر دوره از سال انجام می شود، انشاالله هیچ تفاوتی در مورد تهیه دارو، ملزومات مصرفی و تجهیزات پزشکی در امسال نخواهیم داشت.

دارو به هیچ‌وجه گران نخواهد شد

وی با تاکید بر اینکه دارو به هیج وجه گران نخواهد شد، ادامه داد: قبلا واردات دارو با ارز مبادله ای حدود ۳۸۰۰ تومان انجام می شد ولی دولت تصویب کرد که مابه التفاوت ۴۲۰۰ تومان پرداخت شود. همانطور که دکتر نمکی – معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی شرکت برنامه و بودجه کشور- در مورد ملزومات مصرفی و تجهیزات پزشکی در میان مدت گفتند، انتظار کم کردن قیمت ها کم کردن داشته باشند. خواهش من از مردم این است که دلواپس نباشند. ضمن اینکه سامانه ۱۹۰ آماده پاسخگویی به مردم است.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین ادامه داد: داروهای مصرفی از نظر عددی ۹۸.۵ درصد در داخل و از نظر ریالی ۷۰ درصد درداخل تولید می شود. قبل از طرح تحول واردات دارو یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بوده است که در حال حاضر به یک میلیارد و صد میلیون دلار کم کردن یافته است.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد که به جز تغییرات دوره‌ای هر سال، در امسال تغییری در قیمت داروها نخواهیم داشت.

حریرچی تاکید کرد: مردم به توان دانشمندان ایرانی اطمینان کنند؛ چون داروهایی که مورد تایید وزارت بهداشت است تمامی استانداردهای مورد نیاز را دارند. تولید دارو و واردات برعهده بخش غیر دولتی و نظارت آن با وزارت بهداشت هست. باتمهیداتی که انجام شده است هماهنگی های مورد نیاز را انجام داده ایم. ممکن است موارد معدودی به علت نوسانات قیمت و عدم اطمینان از آینده گران تر عرضه شود، ولی بازار ارز تامین خواهد شد.

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه مورد نیاز است راجع به دارو با همان قیمت های رسمی اعلام شده است اقدام شود، اظهار کرد: در دهه ۵۰ و ۶۰ بیش از سی هزار بیمار به خارج اعزام می شد، ولی در حال حاضر میزان آن بسیار نادر هست. نظارت های ما شدت یافتن شده است است و سامانه ۱۹۰ نیز آماده پاسخگویی به انتقادات و تخلفات هست؛ برخوردهای قانونی مورد نیاز در این زمینه انجام می شود.

واژه های کلیدی: پزشکی | بهداشت | واردات | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz